Linkbuilding - budování odkazů

Linkbuilding

Linkbuilding je základním stavebním kamenem kvalitní propagace na internetu. Jeho hlavním cílem je podpořit webové stránky ve vyhledávání prostřednictvím důležitých klíčových slov. Principem linkbuildingu je vytvořit zpětný odkaz na jiném webu, ze kterého bude možné se dostat na vaše stránky.

Proč linkbuilding?

Internetové vyhledávače řadí výsledky vyhledávání webů podle jejich popularity. Zatímco uživatel by seřadil weby podle kvality, vyhledávače sledují jejich popularitu a to zejména množstvím zpětných odkazů na cizích doménách. Pokud je na cizích doménách dostatek zpětných odkazů, vyhledávače budou webové stránky řadit ve vyhledávání nad stránky, které tolik populární nejsou.

K tomuto procesu využívají vyhledávací a indexovací roboty, které dokáží sledovat nejen množství těchto odkazů, ale i příbytek. Pro linkbuilding je důležitá postupnost a trpělivost, vyhledávače kontrolují webové stránky v delším časovém horizontu a pokud zjistí, že odkazy přibývají pravidelně, začnou web posouvat stále výše. Velmi dbáme na vhodné postupy, jak linkbuilding provádět, aby působil přirozeně a uživatelům přinesl maximální efekt.

Druhy linkbuildingu

Linkbuilding lze provádět hned několika metodami. Pro majitele webu by mělo být důležité, aby si nezvolil jen jednu metodu, ale rovnou více, jedině tak bude působit příbytek odkazů zcela přirozeně a dosáhnete pestrého linkovacího profilu.

Nabízíme tyto druhy linkbuildingu:

Linkbuilding nejen pro vyhledávače

Ačkoliv to může působit, že je linkbuilding zaměřený jen na vyhledávače, opak je pravdou. Díky způsobům, jak ho vytváříme, si získává i velké množství přirozených návštěvníků, kteří se na váš web dostanou skrze odkazy, které vytváříme. Obzvláště u PR článků a přirozených odkazů lze zaznamenat vysoký nárůst návštěvníků.

Způsobeno je to textovým obsahem kolem odkazu, ať už je to PR, nebo jiný odkaz, snažíme se uživatele adekvátním způsobem nasměrovat a nalákat na návštěvu webu. Naše linky jsou na tématických webech a v tématických sekcích, proto mají u uživatelů taktovou úspěšnost. Pokud chcete úspěšnost zaznamenat i vy, jednoduše využijte linkbuildingu, který vám nabízíme. Pokud nevíte, jak ho zvolit, rádi vám s výběrem pomůžeme.